Житомирський обласний краєзнавчий музей приєднався до проєкту з оцифрування експонатів

Музейні експонати ➕ сучасні технології 🟰 проєкт "Мобільна_цифрова_лабораторія"

Мобільна цифрова лабораторія

Один із найстаріших музеїв України — Житомирський обласний краєзнавчий музей, заснований ще у ХІХ столітті, — приєднався до проєкту з оцифрування експонатів "Мобільна цифрова лабораторія".
 
Команда Агенції стійкості культури передала музею сучасне обладнання для високоякісного оцифрування. Це дозволить зберегти у цифровому форматі унікальні колекції музею та зробити їх доступнішими для дослідників і відвідувачів.
 
У фокусі — пам'ятки з художньої збірки музею.
 
"Житомирський обласний краєзнавчий музей вже понад 15 років працює над оцифруванням своєї збірки та нових надходжень до колекції. З початком повномасштабного вторгнення ця робота набула особливого значення, адже зараз на першому місці стоїть завдання зберегти та убезпечити колекцію. Водночас ми прагнемо зробити нашу збірку більш доступною для відвідувачів та дослідників.
 
Ми запланували оцифрувати «найскладніші» для фотографування предмети — твори живопису й графіки, які без спеціального обладнання дуже важко опрацювати.
 
Якісні зображення дадуть нам змогу не лише виготовити на їх основі нову поліграфічну продукцію — каталоги чи путівники, — а й дослідити питання атрибуції та провенансу предметів, що є надзвичайно важливим напрямом наукової роботи музею.
 
Окремим важливим результатом цієї роботи стане досвід, який отримає наша молодь у процесі роботи з сучасним обладнанням. Це дозволить цілеспрямовано закуповувати необхідну техніку за рахунок грантових коштів, базуючись на вже набутому практичному досвіді", — зазначають житомирські музейники.
 
Охочі подати заявку на участь у проєкті можуть заповнити анкету https://forms.gle/sB6kergKiLcKQC2d6
 
Реалізація проєкту командою ACURE стала можливою завдяки підтримці міжнародних партнерів: Cultural Emergency Response, ALIPH Foundation, Нідерландського архіву Nationaal Archief.

Вас може зацікавити:

Мобільна цифрова лабораторія

Житомирський обласний краєзнавчий музей приєднався до проєкту з оцифрування експонатів

Тренінги

ЗМІ

Міжнародний тренінг “Збір та дослідження доказів злочинів проти культурної спадщини" провели у Києві

АНОНС ДЛЯ ЗМІ

Тренінги

Прес-конференція "Злочини проти культурної спадщини: документування та правосуддя"

Як ми можемо вам допомогти?

Надішліть ваше запитання, заповнивши цю форму (усі поля обов’язкові)