Музей суднобудування та флоту розпочинає оцифрування архівних матеріалів

В рамках проєкту "Мобільна цифрова лабораторія" команда музею півтора місяця працюватиме із сучасним обладнанням

Мобільна цифрова лабораторія

2025-03-11

Як у дореволюційні часи будувати кораблі на Миколаївщині?
 
Єдиний в Україні Музей суднобудування та флоту в Миколаєві розпочинає оцифрування архівних матеріалів, що відображають історію суднобудування та розвитку Чорноморського флоту.
 
В рамках проєкту Мобільна_цифрова_лабораторія команда музею півтора місяця працюватиме із сучасним обладнанням, щоб у цифрі зберегти кілька десятків морських збірників, книги по морському судоходству та інші дореволюційні стародруки.
 
«Наші фонди вміщують унікальні колекції з історії суднобудування і судноплавства Півдня України.
Вагома частина музейного фонду — письмові пам'ятки: рідкісні видання ХVІІІ-ХХ століть з історії суднобудування і флоту, колекція "Морських збірників", що видавалися у ХІХ- на поч. ХХ століття, великий масив документів, креслень, карт та планів. Відцифрований матеріал стане доступний широкому загалу дослідників для комплексного вивчення історії Північного Причорномор'я з найдавніших часів і до сучасності, історії розвитку військово-морського та цивільного флотів, судноплавства та гідрографічних досліджень Півдня України», — розповіла Тетяна Мітковська, завідувачка Музею суднобудування і флоту.
 
Опрацюють і збережуть на цифрових носіян дореволюційні акції миколаївських суднобудівних заводів «Наваль» та Товариства Миколаївських заводів і верфей. Більш доступними стануть і морські збірники початку ХХ століття, що розповідають про історію суднобудування та роботу морського відомства.
 
Серед оцифрованих цінностей будуть і рідкісні видання XVIII—XX століття, що стосуються морської справи, суднобудування та історії флоту.
Це стане значним кроком у збереженні культурної спадщини Миколаєва та України.
 
Примітно, що Музей суднобудування і флоту, який є філією Миколаївський обласний краєзнавчий музей, відвідують туристи з усієї України та багатьох країн світу. Його включили в маршрут екскурсійного туру членів військово-історичного клубу Швеції. За час свого існування музей у Миколаєві прийняв понад 2 млн відвідувачів.
 
Реалізація проєкту стала можливою завдяки підтримці міжнародних партнерів: Cultural Emergency Response, ALIPH Foundation, Нідерландського архіву Nationaal Archief.

Вас може зацікавити:

Мобільна цифрова лабораторія

Житомирський обласний краєзнавчий музей приєднався до проєкту з оцифрування експонатів

Тренінги

ЗМІ

Міжнародний тренінг “Збір та дослідження доказів злочинів проти культурної спадщини" провели у Києві

АНОНС ДЛЯ ЗМІ

Тренінги

Прес-конференція "Злочини проти культурної спадщини: документування та правосуддя"

Як ми можемо вам допомогти?

Надішліть ваше запитання, заповнивши цю форму (усі поля обов’язкові)